ElektroNed bedrijven klaar voor de wereld van morgen

De Nederlandse overheid streeft naar een circulaire economie in het jaar 2050. Circulair ondernemen, bouwen en installeren is een hot topic. Hoe richten we dat als bouwpartners optimaal in en nog belangrijker: wat levert het op?

Momenteel bestaat maar liefst 40% van onze afvalberg uit bouw- en sloopafval. Tel daarbij op dat we nu enerzijds te maken hebben met grondstoffenschaarste en anderzijds met een grote behoefte aan nieuwbouw in ons land. En ook dat de Nederlandse overheid steeds meer regels stelt ten aanzien van duurzaamheid met als doel: CO2-reductie. Denk bijvoorbeeld aan energielabel C voor kantoren (verplicht in 2023) en energielabel A++ (verplicht in 2030). Dan is het klip en klaar dat het anders moet. Dat we samen moeten kiezen voor hergebruik van materialen en grondstoffen overal waar het maar kan. Want circulair installeren levert forse milieuvoordelen op. Gelukkig zien zowel opdrachtgevers als bouwpartners dat ook in. Wij zijn in ieder geval overtuigd.

 

Aanzienlijke milieuvoordelen

Kijkend naar het werkgebied van ElektroNed bedrijven kunnen we bijvoorbeeld radiatoren, luchtbehandelingskasten, warmtepompen, kabelgoten, patchkasten, schakelmaterialen en diverse armaturen hergebruiken. En let wel, het hergebruiken van kabelgoten bijvoorbeeld levert zo’n 90% CO2-reductie op als je het vergelijkt met het produceren en gebruiken van nieuwe kabelgoten. Dat zijn forse besparingen. Groothandels bieden nu steeds vaker gebruikte materialen aan, waar ElektroNed bedrijven vervolgens mee kunnen werken. Zo dragen we bij aan de circulaire ambities van onze opdrachtgevers. Wellicht ook aan die van u!

ElektroNed is lid van het Urban Mining Collective

ElektroNed maakt onderdeel uit van het Urban Mining Collective (UMC). Het UMC bestaat uit verschillende toonaangevende bedrijven uit de hele bouw- en installatieketen die een gezamenlijk doel dienen: circulair bouwen en installeren in de praktijk uitvoerbaar en werkbaar maken. En dat werpt zijn vruchten af. Het UMC is een initiatief van het bedrijf New Horizon, dat de stad als bron ziet en niet sloopt, maar oogst. Om er vervolgens voor te zorgen dat materialen ook daadwerkelijk hergebruikt worden, is samenwerking en kennisdeling met ketenpartners onontbeerlijk.

ElektroNed Partner?

Partner worden?

Bent u een ambitieus technisch installatiebedrijf met minimaal 25 FTE en gelooft u in de kracht van samenwerken? Word dan lid!

Meer informatie

  • Van Ginderen elektrotechnisch installatie en beveiligingsbedrijf
  • Jacobs Elektro Groep
  • Kalkhoven Elektrotechniek
  • Elektrawerken Nederland B.V.
  • Luitjes Elektrotechniek B.V.
  • De Wit Totaal-E-Techniek
  • Installatietechniek Louwer B.V.
  • Rijkaart Elektrotechniek B.V.
  • EnergiQ
  • Instacom
  • Kroep Techniek
  • E.T.B. Willem Bos
  • Schouten Techniekgroep
  • Kromwijk Elektrotechniek bv
  • De Graaf Elektrotechniek
  • Keijsers Martens Installatietechniek B.V.
  • Lejeune Multi Electra
  • Nikkelen Elektrotechniek B.V.
  • Technisch Buro Blankendaal
  • Bos Elektrotechniek
  • Meurs E.T.A.I.B.
  • Paulus Elektro
  • Van Bakel Elektro
  • Van der Weerd Installatietechniek
  • M. Visser Elektrotechniek
  • Complex E-techniek B.V.
  • Pactum Installatietechniek
  • Hacar B.V.
  • TechTron Groep B.V.
  • Energa
  • Mulder Elektro
  • Vriend B.V.
  • Hiemstra Installatietechniek B.V.
  • WL Techniek B.V.
  • HoffmanDME Techniek
  • Van Gerwen Installaties B.V.
  • Megens Elektrotechniek
  • Timmers Projecten & Service